Vyksta svetainės atnaujinimas. Atsiprašome už nepatogumus!
 

Susipažink su kandidato kelione


Čia rasi pagrindinius žingsnius, kuriuos žengsi siekdamas įsidarbinti Grupės įmonėse. Žinodamas, kas tavęs laukia, galėsi geriau pasiruošti ir drąsiai leistis į kandidato kelionę mūsų Grupėje!

*Ši kandidato kelionė taikoma kandidatams, kurie šiuo metu nėra „Ignitis grupės“ įmonių darbuotojai.

s

 

1. Kandidatavimas

Domiesi karjera „Ignitis grupėje“? Puiku! Prieš kandidatuodamas į atviras pozicijas, susipažink su įmonių grupe ir jos vertybėmis. Tai padės tau atrankoje, nes geriau suprasi, kas mus vienija ir įkvepia dirbti kartu. O kai darbo skelbimuose rasi sau tinkamą poziciją, spausk „Siųsti CV!“ ir, tikimės, pasimatysime!

Naudinga informacija (kandidatavimas)

Mūsų Grupėje laisvas pozicijas gali rasti darbo skelbimų portaluose ir skiltyje „Darbo skelbimai“.

Išsirinkęs konkrečią poziciją, perskaityk darbo aprašymą bei reikalavimus – jei jie atitinka tavo lūkesčius, kompetencijas bei patirtį, tiesiog paspausk „Siųsti CV!“ ir pateik savo kontaktinę informaciją bei informaciją apie savo patirtį (CV). Užpildęs privalomus laukelius, paspausk „Siųsti“.

Netrukus gausi automatinį laišką, patvirtinantį, kad tavo kandidatūra pateikta sėkmingai ir artimiausiu metu būsi informuotas apie tolimesnius atrankos proceso etapus.

2. CV peržiūra ir pirmasis pokalbis

Džiaugsimės gavę tavo CV ir, jei tavo kompetencijos bei patirtis atitiks pozicijos reikalavimus, su tavimi susisieksime. Pokalbio metu susipažinsime ir pasikalbėsime apie tavo patirtį, kas tave motyvuoja siekti norimos pozicijos, papasakosime, kaip atrodo darbas joje ir aptarsime tolimesnius žingsnius. 

Naudinga informacija (CV peržiūra ir pirmasis pokalbis)

Pirmojo pokalbio metu su darbuotojų paieškos komanda aptarsi šiuos klausimus*:

- kas paskatino kandidatuoti į šią poziciją? Kokių užduočių/atsakomybių tikėtumeisi naujoje pozicijoje?

- Kokios tavo pagrindinės užduotys ir atsakomybės dabartinėje pozicijoje? Kas sekasi geriausiai? Kur norėtum patobulėti? Ko trūksta dabartinėje pozicijoje?

- Koks yra tavo finansinis lūkestis?

Papildomai aptarsime konkrečią poziciją, jai numatytas užduotis ir supažindinsime tave su tolimesniu atrankos procesu.

Pabaigusi pirmuosius pokalbius su kandidatais, darbuotojų paieškos komanda priims sprendimą, kurie iš kandidatų keliauja į kitą atrankos etapą.

Jei, įvertinę tavo kandidatūrą (CV), šį kartą nepakviesime į tolimesnį atrankos etapą – informuosime apie tai tave ir paskatinsime sekti naujienas mūsų  Darbo skelbimų puslapyje bei drąsiai kandidatuoti į atviras pozicijas!

 

*Klausimai yra orientaciniai, jie gali keistis priklausomai nuo pozicijos.

3. Interviu ir papildomos užduotys

Jei tavo kompetencijos ir motyvacija atitiks pozicijai keliamus reikalavimus, pakviesime tave į interviu ir papildomų užduočių etapą. Šio etapo metu susitiksi su komandos vadovu, žmogiškųjų išteklių atstovu, galbūt kitais komandos nariais. Be to, galime paprašyti atlikti užduotį ar asmeninių savybių testą bei pasidalinti tave rekomenduojančių žmonių kontaktais.

Naudinga informacija (interviu ir papildomos užduotys)

Darbuotojų paieškos ir atrankos proceso metu darbuotojų paieškos komanda sprendžia, kiek ir kokių žingsnių reikės norint įvertinti kandidatus. Žemiau pateikiame pagrindinius žingsnius, kurie gali būti taikomi dalyvaujant darbuotojų atrankoje.

Pirmasis interviu su kandidatu ir komandos vadovu – tai ne tik puiki galimybė darbuotojų paieškos komandai geriau pažinti tave, tavo vertybes ir tavo stiprybes, bet ir tau daugiau sužinoti apie poziciją, komandą, vadovą, laukiančius iššūkius. Pagal poreikį šiame susitikime gali dalyvauti ir žmogiškųjų išteklių atstovas bei kiti komandos nariai, kurie galėtų suteikti papildomos informacijos apie konkrečią poziciją. Prieš interviu su komandos vadovu rekomenduojame atidžiai susipažinti su darbo skelbimu bei pasižymėti visus svarbius klausimus, kad galėtum drąsiai juos užduoti interviu metu.

Ko tikėtis susitikimo metu?

Darbuotojų paieškos komanda papasakos plačiau apie poziciją, atsakys į tavo klausimus ir norės daugiau sužinoti apie tavo patirtį, įveiktus iššūkius, svarbiausius pasiektus rezultatus. Atsakydamas pasistenk pateikti reikalingas detales, faktus, argumentus, o jei užduotas klausimas nėra aiškus – būtinai pasitikslink. Galiausiai, įdomu bus išgirsti tavo lūkesčius naujai pozicijai, kas tave labiausiai motyvuoja ir kt.

Finalinis interviu – tai pokalbis, į kurį po visų anksčiau buvusių interviu ir atliktų užduočių (jei tokių buvo) kviečiami atrinkti kandidatai. Jei tave pakviesime į finalinį interviu, jo metu bus stengiamasi atsakyti į likusius klausimus, kurie susiję su tavo kandidatūra ir pozicija.

Papildomos užduotys:

Užduotis – galime paprašyti tavęs atlikti užduotį, kuri padėtų dar geriau įvertinti tavo kompetencijas. Atlikus užduotį dažniausiai paprašome kandidatų ją trumpai pristatyti ir pasidaliname grįžtamuoju ryšiu.

Asmeninių savybių testas – tai papildomas įrankis, kuris leidžia gauti daugiau informacijos apie tave, kaip asmenybę. Testui atlikti atsiųsime tau specialią nuorodą ir sutarsime laiką trumpam testo rezultatų aptarimui.

Rekomendacijų rinkimas – priklausomai nuo pozicijos galime paprašyti tavęs pateikti keleto asmenų, su kuriais esi dirbęs anksčiau, kontaktus, kad galėtume užduoti papildomus klausimus apie patirtį dirbant drauge.

4. Darbo pasiūlymas

Po interviu ir papildomų užduočių etapo lauks svarbiausias sprendimas – išrinkti atranką laimėjusį kandidatą. Jei juo tapsi tu, pateiksime tau darbo pasiūlymą. Jei jį priimsi, susisieksime ir aptarsime paskutinius atrankos proceso etapus.

Naudinga informacija (darbo pasiūlymas)

Gavęs darbo pasiūlymą, atidžiai jį perskaityk ir, jei kyla klausimų, būtinai susisiek su darbuotojų paieškos komanda.

Jei sutiksi su darbo pasiūlymu, galutinai susitarsime dėl pirmosios darbo dienos ir pradėsime stropaus patikrinimo procesą.

5. Stropus kandidato patikrinimas

„Ignitis grupės“ įmonėse vadovaujamės skaidrumo, nešališkumo ir nulinės tolerancijos korupcijai principais, todėl vienas iš keliamų reikalavimų kandidatams – nepriekaištinga reputacija. Taigi, tau sutikus su darbo pasiūlymu, pradėsime stropaus patikrinimo procesą.

Naudinga informacija (stropus kandidato patikrinimas)

Stropaus patikrinimo proceso metu gali būti renkami kandidato, pretenduojančio eiti pareigas arba atlikti darbo funkcijas, viešai prieinami asmens duomenys (įskaitant ir visą internete prieinamą informaciją), susiję su kvalifikacija, profesiniais gebėjimais ir dalykinėmis savybėmis. Patikrinimui atlikti prašome kandidato pateikti ir šiuo tikslu tvarkome šiuos asmens duomenis: kandidato asmens kodą ir deklaruotos gyvenamosios vietos adresą. Duomenis iš buvusio darbdavio galėsime rinkti tik prieš tai informavę kandidatą, o iš esamo darbdavio – tik gavę kandidato sutikimą. Pažymime, kad tik gavę teigiamą patikrinimo išvadą dėl nepriekaištingos reputacijos, su kandidatu sudarysime darbo sutartį.

6. Darbo sutartis

Sveikiname pasiekus paskutinį etapą! Dabar mums beliko pasirašyti darbo sutartį – dėl jos su tavimi netrukus susisieksime. O kai tai bus padaryta, nekantriai lauksime tavęs prisijungiant prie mūsų komandos.

Naudinga informacija (darbo sutartis)

Darbo sutarties rengimo tikslu paprašysime tavęs pateikti reikalingą informaciją. Jei artėjant pirmai darbo dienai tau kils klausimų, būtinai susisiek su darbuotojų paieškos komanda ar būsimu tiesioginiu vadovu.

7. Sveikiname pasiekus savo tikslą ir linkime puikaus starto „Ignitis grupės“ įmonėje!

O kad adaptacijos laikotarpis būtų sklandus, visi naujai prisijungę kolegos kviečiami užauginti virtualų Naujoklį ir taip originaliu būdu susipažinti su Grupės veikla.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kaip sužinoti, ar mano kandidatūra į atvirą poziciją buvo priimta?

Pateikęs kandidatūrą į konkrečią poziciją, gausi automatinį laišką su patvirtinimu, kad tavo duomenis gavome ir dabar reikia luktelti, kol darbuotojų paieškos komanda įvertins tavo kandidatūrą bei atitikimą keliamiems reikalavimams.

Į kiek atvirų pozicijų galima kandidatuoti vienu metu?

Visi kandidatai turi galimybę kandidatuoti į neribotą skaičių dominančių pozicijų. Rekomenduojame kandidatuoti į tas pozicijas, kurių užduotys ir tikslai tau atrodo įdomiausi bei kurių reikalavimus atitinki labiausiai.

Ar galiu kandidatuoti dar kartą, jei jau buvau kandidatavęs į „Ignitis grupės“ įmonių atrankas anksčiau?

„Ignitis grupės“ įmonių atrankose gali dalyvauti visi norintys nepriklausomai nuo to, ar buvo dalyvavę Grupės atrankose anksčiau.

Ar aš būsiu informuotas, jei manęs nepasirinko pozicijai, į kurią kandidatavau?

Darbuotojų paieškos komanda informuoja kandidatus, kurie nebuvo pasirinkti konkrečiai pozicijai bei paskatina ir toliau domėtis darbo pasiūlymais „Ignitis grupės“ įmonėse.

Ką daryti, jei nerandu sau tinkančios pozicijos?

„Ignitis grupės“ įmonės nuolatos atnaujina atvirų pozicijų sąrašą, todėl rekomenduojame nuolat sekti naujienas puslapyje Darbo skelbimai. Kitas būdas – darbo pasiūlymų prenumerata, kurią galima užsisakyti Darbo skelbimų puslapyje paspaudus mygtuką „Pranešti man apie darbo pasiūlymus“. Taip, pagal pasirinktus nustatymus, informaciją apie laisvas pozicijas gausi tiesiai į savo pašto dėžutę.

Kaip nustatomas pareigybių grupės pastoviosios atlyginimo dalies intervalas atviroms pozicijoms?

Konkretus pareigybių grupės pastoviosios atlyginimo dalies intervalas pozicijoms nustatomas remiantis įmonių grupės atlygio politika, kuria siekiama pritraukti ir išlaikyti kompetentingus, greitai besimokančius, technologiškai pažangius, globaliai mąstančius ir kuriančius darbuotojus. Daugiau informacijos apie atlygį rasi čia.

„Ignitis grupė“ yra lygias galimybes užtikrinanti darbovietė, kurioje laukiami visi kandidatai, nediskriminuojant jų dėl rasės, religijos, lyties, seksualinės orientacijos ar lyties tapatybės, amžiaus, negalios ar dėl kitų su darbo vykdymu tiesiogiai nesusijusių požymių. Daugiau apie tai galite rasti mūsų Lygių galimybių ir įvairovės politikoje