Karjeros kelias Grupėje


Karjera – tai mūsų tobulėjimo ir profesinio augimo rezultatas. „Ignitis grupėje“ skatiname darbuotojus būti savo karjeros „kalviais“ ir Grupėje esančius privalumus įdarbinti savo naudai. Čia yra įvairių sričių ir profesijų pasirinkimas, skiriamas dėmesys darbuotojų ugdymui, individualių pokalbių (angl. 1 on 1) kultūrai, dirba vidinę karjerą palaikantys vadovai bei vyksta įvairios Grupės iniciatyvos.

giving extra

378

tiek Grupės kolegų siekdami karjeros 2022 m. pakeitė poziciją Grupėje
29 %

29 %

tiek 2022 m. iš visų pasamdytų kandidatų buvo pasamdyti Grupės darbuotojai
TOP

TOP

populiariausios sritys, kuriose Grupės darbuotojai 2022 m. pakeitė pozicijas - inžinerija, IT, klientų aptarnavimas

Susipažink su galimais karjeros keliais

Siekdami karjeros darbuotojai gali gilinti savo kompetencijas ir tapti savo srities ekspertais, taip pat siekti vadovaujamos pozicijos ar iš vienos veiklos srities pereiti į kitą sritį. Kadangi karjeros pobūdis priklauso nuo žmogaus tikslų, aplinkos sąlygų ir kitų veiksnių, kiekvieno darbuotojo karjeros kelias yra individualus. Trumpai supažindinsime jus su trimis galimais karjeros keliais ir pavyzdžiais.

gif

 

Srities ekspertiškumas (vertikali) - tokį karjeros kelią renkasi darbuotojai, kurie nori tapti tam tikros srities ekspertais. Siekdami jais tapti, darbuotojai gilina žinias ir kompetencijas, o sukauptą patirtį gali panaudoti siekdami daugiau atsakomybės ir/ar aukštesnės pozicijos – vyr. specialisto ar eksperto.

Kas svarbu, siekiant srities eksperto karjeros?

 • Žinios ir kompetencijos pasirinktoje veiklos srityje;
 • Iniciatyvumas, orientacija į rezultatą, komunikabilumas;
 • Imlumas naujovėms, atsakingumas, noras tobulėti;
 • Motyvacija ir pastangos įgyti naujų žinių bei prisiimti daugiau atsakomybės;
 • Gebėjimas dalintis savo žiniomis ir patirtimi, auginant pradedančius specialistus.
Nuotrauka
Eimantas Norvilas
Aprašymas

Savo, kaip srities eksperto, istorija dalinasi UAB „Vilniaus kogeneracinė jėgainė“ Vyr. operatorius Eimantas Norvilas

Turiu aukštąjį techninį išsilavinimą ir 10 metų dirbau laivų inžinieriumi. Įsidarbinęs Vilniaus kogeneracinėje jėgainėje operatoriumi jaučiau, kad turiu pakankamai žinių ir įgūdžių kilti aukščiau. Todėl sužinojęs, kad bus renkami vyr. operatoriai, buvau tikras, kad galiu juo tapti – buvau itin motyvuotas, stengiausi parodyti, ką galiu, papildomai ruošiausi atrankai: skaičiau reikalingą dokumentaciją, instrukcijas ir reglamentus. Atrankoje pasirodžiau puikiai – gerai išsprendžiau testą, atlikau praktinius ir teorinius uždavinius, taigi, vadovai mane pastebėjo – taip buvau paaukštintas į vyr. operatoriaus poziciją.

Komandos lyderystė (vertikali) – šį kelią renkasi darbuotojai, kurie save mato lyderio-vadovo vaidmenyje, turi arba yra pasiruošę ugdytis reikalingus įgūdžius bei vadovavimo kompetencijas. Komandos lyderio karjera dažnai prasideda nuo atsakomybės už nedidelę specialistų komandą, o su patirtimi galima prisiimti atsakomybę už vis didesnę komandą ar net už vadovų komandą.

Kas svarbu, siekiant komandos lyderio karjeros?

 • Žinios ir kompetencijos pasirinktoje veiklos srityje;
 • Veiklos planavimo ir valdymo įgūdžiai, strateginis mąstymas;
 • Lyderystė ir orientacija į rezultatą, komandos motyvavimo įgūdžiai bei noras tobulinti kompetencijas, susijusias su komandos valdymu ir ugdymu;
 • Iniciatyvumas, atsakingumas, verslumas, atvirumas pokyčiams.
Nuotrauka
Lina
Aprašymas

Savo, kaip komandos lyderės, istorija dalinasi UAB „Ignitis grupės paslaugų centras“ IT plėtros departamento vadovė Lina Adomonienė

Į projektų vadovės poziciją Projektų valdymo skyriuje 2017 m. atėjau turėdama labai didelį norą išbandyti savo jėgas dirbant su projektais ir įgyti patirties ne iš tiekėjo pusės, o iš pirkėjo pusės. Tuomet atsilaisvino vieta į IT plėtros skyriaus vadovo poziciją ir kolegos paragino sudalyvauti atrankoje. Tokių karjeros planų neturėjau, bet norėjosi padirbėti su nuolatine komanda, kur galėčiau išbandyti savo jėgas rūpinantis jos „sveikata“ siekiant bendrai iškeltų tikslų. Taigi, po trejų metų vadovavimo IT plėtros komandai, aš tapau IT plėtros departamento vadove, kur laukė visai nauji iššūkiai. Tikiu, kad nuoseklus ir vieningas tikslų siekimas, bendradarbiavimas ir efektyvi komunikacija tarp komandos narių, suinteresuotų šalių bei klientų mums padės siekti užsibrėžtų tikslų.

Karjera stiprinant kompetencijas skirtingose srityse (horizontali) – šį karjeros kelią renkasi darbuotojai, kurie nori išbandyti naują veiklos sritį ar kryptį ir įgyti naujų įgūdžių, patirties, žinių bei yra atviri pokyčiams. Toks karjeros kelias padeda sukurti kompetencijų rinkinį, kurį vėliau galima pritaikyti įvairiose pozicijose atliekant skirtingas užduotis, o tai gali būti naudinga ir planuojant eksperto ar komandos lyderio karjerą. Horizontali karjera galima tiek būnant vadovu, pasirenkant vadovauti skirtingos krypties komandai, tiek ir specialistu išbandant save skirtingų veiklų pozicijose.

Kas svarbu, siekiant horizontalios karjeros?

 • Iniciatyvumas, noras prisiimti naujas atsakomybes;
 • Motyvacija ir pastangos įgyti naujų žinių įvaldant skirtingų sričių specifiką;
 • Imlumas naujovėms, atvirumas pokyčiams, lankstumas;
 • Orientacija į rezultatą, atsakingumas.
Nuotrauka
Per savo karjerą Grupėje išbandžiau kelias skirtingas pozicijas. „Ignitis gamyboje“ atlikau praktiką ir supratau, kad man patinka toks darbas – vadovas pasiūlė mokytis vyresniojo budinčio elektromonterio pareigoms. Sėkmingai išlaikęs vidinį egzaminą buvau paaukštintas komandos viduje – tapau automatikos įrenginių inžinieriumi. Įgavęs daug naujų žinių iš savo komandos kolegų, nusprendžiau, kad noriu save išbandyti kitokioje rolėje ir sudalyvavau projektų inžinieriaus atrankoje įmonėje „Ignitis“. Džiugu, kad
Aprašymas

Savo karjeros, kurios siekia stiprindamas kompetencijas skirtingose srityse, istorija dalinasi UAB „Ignitis“ Projektų inžinierius Martynas Vitkauskas

Per savo karjerą Grupėje išbandžiau kelias skirtingas pozicijas. „Ignitis gamyboje“ atlikau praktiką ir supratau, kad man patinka toks darbas – vadovas pasiūlė mokytis vyresniojo budinčio elektromonterio pareigoms. Sėkmingai išlaikęs vidinį egzaminą buvau paaukštintas komandos viduje – tapau automatikos įrenginių inžinieriumi. Įgavęs daug naujų žinių iš savo komandos kolegų, nusprendžiau, kad noriu save išbandyti kitokioje rolėje ir sudalyvavau projektų inžinieriaus atrankoje įmonėje „Ignitis“. Džiugu, kad man pavyko, kad dirbu nebe pamaininį darbą projektų įgyvendinimo komandoje, tačiau aš ir toliau ieškau geriausių, efektyviausių inžinerinių sprendimų, nuolat semiuosi žinių techninėje srityje ir jas taikau.

Karjeros Grupėje nauda darbuotojams:

 • galimybė savarankiškai priimti sprendimą dėl savo karjeros kelio, kryptingai jo siekti, išbandyti save ir geriau suprasti savo galimybes bei potencialą;
 • galimybė dalintis savo patirtimi ir žiniomis skirtingose pozicijose bei galimybė mokytis, tobulėti ir įgyti naujos patirties;
 • lengviau adaptuotis naujoje pozicijoje - žinoma Grupės kultūra, vertybės, pažįstamos sistemos;
 • galimybė pažinti organizaciją iš skirtingų pozicijų bei veiklos sričių.

Esame skirtingi, tad skiriasi ir mūsų karjeros tikslai

Karjeros kelią darbuotojai kuria individualiai ir karjeros siekia savo tempu, iškilus klausimams ar dvejonėms visada gali konsultuotis su savo vadovu (tam puikiai tinka 1 on 1 pokalbiai), o su kolegų pagalba įveikti iškilusius iššūkius. Svarbiausia šioje kelionėje yra pažinti save, turėti aiškų tikslą, veiksmų planą bei įvertinti, kaip organizacijos suteikiamas galimybes pritaikyti karjeros tikslui pasiekti.

Sąvokos:

 • Specialistas (-ė) (kvalifikuoti darbininkai, specialistai) - darbuotojas, užimantis ne vadovaujančias pareigas, kurio darbo funkcijos reikalauja specifinių tam tikros srities žinių ar įgūdžių arba, kuris darbui atlikti taiko savo specialiąsias technines ir praktines žinias bei įgūdžius, atlieka fizinį darbą, kuria materialųjį produktą, darbui atlikti naudoja įrankius ir mechanizmus. Į šią kategoriją įtraukiami ir jaunesnieji specialistai bei stažuotojai.
 • Vyr. specialistas (-ė) / Ekspertas (-ė) - darbuotojas, užimantis ne vadovaujančias pareigas ir, kuris yra savo srities/funkcijos žinovas arba, kurio darbo funkcijos reikalauja prisiimti didesnę atsakomybę bei pritaikyti turimas žinias ir kompetencijas sudėtingesnėms užduotims atlikti.
 • Vadovas (-ė) - darbuotojas, užimantis vadovaujančias pareigas ir turintis tiesiogiai pavaldžių specialistų komandą, kurio darbo funkcijos reikalauja specifinių tam tikros srities žinių ar įgūdžių.
 • Vadovų (-ių) vadovas (-ė) - darbuotojas, užimantis vadovaujančias pareigas ir turintis tiesiogiai pavaldžių vadovų komandą, kuriam priskirtos strateginės atsakomybės.

„Ignitis grupė“ yra lygias galimybes užtikrinanti darbovietė, kurioje laukiami visi kandidatai, nediskriminuojant jų dėl rasės, religijos, lyties, seksualinės orientacijos ar lyties tapatybės, amžiaus, negalios ar dėl kitų su darbo vykdymu tiesiogiai nesusijusių požymių. Daugiau apie tai galite rasti mūsų Lygių galimybių ir įvairovės politikoje.