„Ignitis grupė“ ir „Sun Investment Group“ sudarė didžiausią sandorį dėl saulės parkų išvystymo ir įsigijimo Centrinėje Europoje

2020 m. rugsėjo 17 d.
Ignitis

Tarptautinė energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ didina savo žaliosios gamybos projektų  portfelį. „Ignitis grupės“ įmonė „Ignitis renewables“ sudarė sandorį, pagal kurį įsigis  Lenkijoje vystomų saulės parkų portfelį iš saulės energetikos grupės „Sun Investment Group“ (SIG). Bendra šių projektų galia sieks iki 170 MW.

„Žaliosios gamybos plėtra mūsų namų rinkose, tarp kurių yra ir Lenkija, yra vienas iš svarbiausių „Ignitis grupės“ prioritetų. Sutartis dėl saulės jėgainių parkų įsigijimo Lenkijoje leis sustiprinti pozicijas šios šalies atsinaujinančios energetikos rinkoje, kuri sparčiai auga. Kaimyninės šalies energetikos sistema transformuojasi – mažinama priklausomybė nuo elektros gamybos iš taršių akmens anglių ir gręžiamasi į žaliąją energetiką.“, – sako „Ignitis grupės“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Darius Maikštėnas.

Pagal pasirašytą sutartį „Sun Investment Group“, patenkanti tarp 50-ies didžiausių saulės parkų vystytojų Europoje, per 2021–2023 metus išvystys ir parengs eksploatavimui saulės parkus, kurių bendra galia sieks iki 170 MW. Šių projektų pajamos bus užtikrinamos penkiolikos metų trukmės atsinaujinančių energijos išteklių skatinamaisiais tarifais pagal Lenkijoje galiojantį aukcionų mechanizmą

„Džiaugiamės, kad su tarptautine energetikos bendrove „Ignitis grupė“ sudarėme didžiausią šiemet saulės parkų sandorį Centrinėje Europoje ir svariai prisidedame prie žaliosios energetikos plėtros Europoje. Tai rodo, kad lietuviško kapitalo bendrovės gali sėkmingai vykdyti plėtrą ir už šalies ribų“, – komentuoja „Sun Investment Group“ vykdomasis direktorius Deividas Varabauskas.

Saulės elektrinių parkuose modernūs technologiniai sprendimai leis per metus pagaminti apie 190 tūkst. MWh elektros energijos, o tai užtikrins tiekimą daugiau kaip 79 tūkst. namų ūkių Lenkijoje ir sumažins kasmet į atmosferą išmetamų CO2 kiekį apie 156 tūkst. tonų.

Iki šiol SIG įmonių grupė išvystė ir pastatė 132 MW suminės galios saulės projektų Europoje ir yra viena iš didžiausių saulės projektų vystytojų Lenkijoje, taip pat veikianti Lietuvoje, Ispanijoje, Italijoje. SIG šiuo metu vysto virš 1 GW saulės elektrinių projektų.

„Ignitis renewables“ valdo atsinaujinančios energetikos projektus Baltijos šalyse ir Lenkijoje bei yra atsakinga už efektyvų veikiančių vėjo jėgainių darbą, statomų parkų priežiūrą ir naujų projektų vystymą. Vykdydama naujus energijos gamybos iš vėjo ir saulės projektus, bendrovė įgyvendina strateginį „Ignitis grupės“ siekį didinti žaliosios gamybos portfelį. Kurdama vertę akcininkams, „Ignitis grupė“ siekia, kad iki 2030 m. jos žaliosios gamybos pajėgumų instaliuota galia siektų 4 GW.