„Ignitis grupė“ ir Policijos departamentas bendradarbiaus kibernetinio saugumo srityje

2020 m. lapkričio 03 d.
grupe
  • „Ignitis grupė“ ir Policijos departamentas pasirašė atnaujintą sutartį dėl tarpusavio bendradarbiavimo užtikrinant nusikaltimų prevenciją ir kibernetinį saugumą.
  • Grupės įmonėse bus vykdomos įvairios prevencinės priemonės, siekiant užkardyti galimus teisės pažeidimus.
  • Bendradarbiavimas su Lietuvos policija sustiprins „Ignitis grupės“ atsparumą įvairiai vidaus ir išorės rizikai.

Tarptautinė energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ ir Policijos departamentas pasirašė atnaujintą tarpusavio bendradarbiavimo sutartį nusikalstamų veikų prevencijos ir kibernetinio saugumo srityse.

Sutartyje abi pusės įsipareigojo bendradarbiauti užtikrinant viešąją tvarką, teisės pažeidimų prevenciją bei keistis informacija apie kriminogeninę padėtį ir kibernetinį saugumą. Be to, siekiant stiprinti nusikalstamų veikų prevenciją, Policijos departamentas įsipareigojo, kad policijos įstaigos „Ignitis grupei“ teiks pagalbą, reikalingą teisės pažeidimų prevencijai organizuoti.

Esant poreikiui ir derinant bendrus veiksmus, „Ignitis grupė“ ir Policijos departamentas taip pat vykdys įvairias prevencines priemones Grupės įmonėse, siekiant užkardyti teisės pažeidimus.

Bendradarbiavimo sutartį pasirašė Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla ir „Ignitis grupė“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Darius Maikštėnas.

„Ignitis grupė“ yra strateginės svarbos įmonė, todėl jaučiame didžiulę atsakomybę užtikrinant aukščiausius kibernetinio saugumo ir nusikaltimų prevencijos standartus. Bendradarbiavimas su Lietuvos policija sustiprins mūsų atsparumą įvairiems vidaus ir išorės rizikos veiksniams, o tai prisidės ne tik prie grupės įmonių, bet kartu ir visos šalies saugumo užtikrinimo“, – sako D.Maikštėnas.

Policijos generalinis komisaras R. Požėla teigė, kad nusikalstamų veikų prevencijoje yra labai svarbus savalaikio reagavimo užtikrinimas.

„Esame pasiryžę prioritetizuoti šį bendradarbiavimą, turime išnaudoti visas įmanomas formas, nes tikrai matome ir jaučiame grėsmes. Turime būti vienas kumštis, viena komanda. Kai yra abipusis pasitikėjimas, tai leidžia siekti gerų rezultatų“, – sako policijos vadovas.

Spalio 27 d. „Ignitis grupė“ taip pat pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), kuria įsipareigojo bendradarbiauti korupcijos ir kitų su ja susijusių nusikalstamų veikų prevencijos, atskleidimo ir tyrimo srityse.